Bílá vrána rodiny?

4. února 2015 v 17:48 | Smolař
Mám vcelku početnou rodinu nebo alespoň na moje vlastní poměry mám početnou rodinu. Jednou za dva týdny - nebo nějak tak - se sejdeme na nedělním obědě, mluvíme (většinou o politice, chjo...), jen tak tlacháme, dáme si poté zákusek, kafe či čaj a pak se nějak rozpustíme s domluvou na nějakou oslavu nebo podobně. Dobře si však pamatuji, že jednou se u oběda a po něm nerozebírala politika, gloální oteplování nebo podobná témata, ale rozebírala se homosexualita.
Ano, vážně budu psát o tom všude omýlaném tématu na H.


Byla to zrovna ta chvíle ticha, nikdo netušil, co říct až pak strýc najednou řekl: "Někde jsem četl, že v desetičlenné rodině je průměrně jeden homosexuál." a každý zpozorněl. Strýc pak začal počítat. On a jeho žena to nejspíše nebudou, babička s dědou téže ne. Můj táta s macechou také ne. A zůstali nám čtyři lidi, dva bratranci, bratr a já. Chvíli nás těch šest dospěláků přeměřovalo a slov se opět ujal strýc. Už nevím, jak přesně to řekl, ale znělo to nějak takto: "Dana (vymýšlím si jména) jsem nedávno potkal s holkou - ten je tedy v pohodě. Franta mi aké o jedné holce říkal... Takže zůstává Captain (me ^^) a Tomáš... Hm... Já uzavírám sázky na Captaina."
Tak jsem zpozorněla, padesát na padesát, že mám být já či můj bratranec homosexuál... Přešla jsem to, protože mě to upřímně nezajímalo. Tomáš však promluvil. "Nechápu, proč bych měl být zrovna já teplej... To je už pravděpodobnější Captain na lesbu..." zírala jsem na toho mlčenlivého kluka s vyvalenýma očima. To řešení "jednoho z deseti" prostě hodil na mě a tím to vše ukončil.
Nemířím k tomu, že mě (neprávem) obvinili z homosexuality, aniž by se zeptali na můj názor, mířím k tomu, co se po tomhle vyšetřování dělo dál.
"Za chvíli tu nebude nikdo normální."
"Jako v jiných státech, netolerovat."
"Neměli by se brát a ani adoptovat."
Vážně si z té konverzace moc nepamatuju, ale tohle mi sakra utkvělo v paměti. Z těch deseti lidí, co sedělo v obýváku se do konverzace zapojilo devět. A to jsem byla já, mlčela jsem, protože jsem byla jediná, co chtěla říct: "Vždyť je to normální. Normálnosti se neřeší, nechají se plout... Nechte je být." abych dodala... Nezapojovala jsem se také ze strachu, byla to ta krátká doba, kdy jsem si sama o sobě vlastně nebyla jistá... Ale nyní už jsem, jsem podělanej heterák, co homosexuály neřeší, protože přirozenosti nikdo nerozebírá.
Nikdy jsem nezjistila, co má moje rodina proti homosexuálům a ani se jich raději ptát nebudu, stále totiž žijí v domění, že to JÁ jsem ten desátej homosexuál. Že jim jednou přivedu holku, co se bude více podobat chlapovi, že jediná vnučka bude se svými bratranci a bratrem rozebírat, která holka je prostě víc... Arw...
Asi je v tom domění nechám žít... Popravdě jsem už přemýšlela nad tím, že si vypůjčím kamarádku, poprosim ji o jednodenní hraní své přítelkyně, přiznám se před nimi a počkám si na reakci, pochopení, uznání, nenávist... vydědění nebo něco podobného... Jsem provokatér, sakra chci svého silně homofobního strýce vidět brečet, že jediná holka v rodině je na holky.
Ne vážně, když se na svatbě ukázalo, že můj... Něco... z osmého kolene, jenž je přiženěným synem Tutanchamonova lékaře, který byl prapředek dědova bratrance, je gay... Strejda se málem rozbrečel, protože ve své sakra vzdálené rodině našel (jeho slovy) teplouše. Popravdě teď toho kluka mám radši, než kdy dřív...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angel Angel | Web | 4. února 2015 v 18:32 | Reagovat

Připomíná mi to jeden večer, který mi popsala má kamarádka. Její mamka nikdy lesbičky neodsuzovala, ale ve chvíli, kdy se to týkalo její sestry, ve chvíli, kdy se dozvěděla, že její sestra je lesbička, stala se z ní homofobní osoba :( ... Souhlasím, že to jsou také jen lidé, a že jsou stejní jako my. Proč je odsuzovat a nenávidět??

2 Hëllena Hëllena | Web | 8. února 2015 v 9:45 | Reagovat

Já to taky nijak extra neřeším. Nekřižuju se, jakmile vidím homosexuály, ale ani nepadám do kolen a neáchám, jak je to "strašně hezký a roztomilý". Heteráci jsou taky roztomilý, když jsou spolu šťastný. Naše rodina je asi tolerantní, ale moc jsem to nezkoumala, popravdě řečeno.

3 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 27. února 2015 v 13:29 | Reagovat

Btw :D kdyby byla naše rodina taková, tak bych fakt přivedla tu kamarádku a všechny vyfuckovala. V rodině máme gaye, a nikdo to naštěstí neřeší a rodinní příslušníci se k němu chovaj normálně, i když si přivedl přítele

4 Deny016 Deny016 | 26. března 2015 v 15:47 | Reagovat

Jak můj strýc... Když bylo referendum tak do mě hustil že by je všechny vystěhoval na Jupiter -_- největší ironie je že jinak je to vzdělaný člověk (učitel -_-)nikdy nepochopím co proti tomu lidi maj, jak jsi řekla je to normální a přirozené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama